Firanki i tanie rolety do nowoczesnych wnętrz

Urządzając dom lub mieszkanie, wiele osób decyduje się obecnie na prosty, nowoczesny styl. Ma on wiele zalet – jest przede wszystkim bardzo funkcjonalny. Bardzo ważną rolę w nich odgrywają odpowiednie osłony okienne – bardzo często wybór pada na firanki. O czym zatem przy tej sposobności należy pamiętać?

Różne propozycje

Generalnie rzecz biorąc, pole do popisu w tym zakresie jest naprawdę ogromne. Można dla przykładu zdecydować się na najtańsze rolety do okien lub firany z pięknej, delikatnej organzy, która po ułożeniu nabiera regularnych kształtów. Innymi rozwiązaniami mogą być firanki sznurkowe (czyli tzw. makarony) bądź panelowe, które ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością. W sklepie dostępnych jest wiele modeli tego typu firan, aczkolwiek jeżeli ktoś dysponuje stosownymi umiejętnościami, może się pokusić o samodzielne ich wykonanie z wykorzystaniem firanek metrażowych. Co się natomiast tyczy firanek sznurkowych, to zdecydowanie najkorzystniej prezentują się one w wysokich pomieszczeniach, gdzie znajdują się duże okna. W małych oknach nie wyglądają zbyt dobrze. Tego typu firanek nie da się udrapować. Nie zawsze też są strzałem w dziesiątkę. Jeżeli ktoś ma małe dziecko bądź kota lub psa, powinien poważnie zastanowić się nad frankami sznurkowymi.

Zabawa kolorami

W nowoczesnych mieszkaniach lub domach często stosowanym zabiegiem jest rezygnacja z pojedynczych okien na rzecz okien układających się w ciąg. Najbardziej psuje do nich jedna długa firanka – bez żadnych drapowań czy barwnych ozdób. Dobrym pomysłem są gładkie firanki pozbawione wzorów, np. ze wspominanej już wcześniej organzy.

W przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz ogromnie ważną rolę odgrywają kolory. Pomagają one osiągnąć pożądane rezultaty. Na kolory firanek trzeba zaś w tym kontekście zwracać dużą uwagę. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest np. zastosowanie kilku szali tej samej tkaniny odznaczających się różnymi odcieniami tej samej barwy. Uzyskany w ten sposób efekt będzie bardzo skutecznie przykuwał wzrok, zaś w pomieszczeniu zapanuje niezwykła atmosfera.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.