Domy na serwery i hosting

Zastanawiam się jak wygląda serwerownia takiego serwisu internetowego, który jest właścicielem domeny rapidshare? Przecież tam są niezliczone ilości danych i żeby wszystko pomieścić to potrzebne są chyba specjalne domy na serwery i hosting. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić nawet jak wielkie łącze internetowe mają zestawione w tych domach żeby było w stanie uciągnąć wszystkie pakiety, które lecą tam w jedną i drugą stronę.

Ja swego czasu zanim zacząłem korzystać z dzierżawionych serwerów dedykowanych to też bawiłem się we własny hosting. Do utrzymywania własnego serwera wykorzystywałem pokoje mojego mieszkania i wiem , że nie wystarczą maje pomieszczenia tylko duże pokoje, które dodatkowo trzeba schładzać. Dlatego piękne domy i ich projekty na serwery rapidshare muszą być naprawdę wielkie i specjalnie do tego przystosowane żeby pomieścić setki serwerów i dodatkowyh dysków twardych, które są do nich dołączane.

Do tego dochodzi jeszcze nieskończona liczba kabli oraz urządzeń sieciowych, które także zajmują miejsce oraz wytwarzają duże ilości energii cieplnej. Chciałbym kiedyś zobaczyć takie domy i może udałoby się je zwiedzać lub nawet robić tam zdjęcia. Potem takie zdjęcia pokazałbym bratu, który wie jak się instaluje serwery i w jego domu też jest jeden nasz hosting. Niedługo zniknie z jego mieszkania bo nie jest nam już potrzebny.

Zobacz podobne dyskusje:

Pranie narożników Zachodniopomorskie – Poldom.pl


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.